Konkurences padome izbeigusi lietu pret Lattelecom

5.09.2011. | Ziņas presei Ieteikt: dr fb tw Drukāt dr

Konkurences padome ir izbeigusi lietu pret Lattelecom, kas savulaik tika rosināta pēc uzņēmuma konkurentu Viasat, TV3, Izzi un Baltkom sūdzībām.

Konkurenti Lattelecom pārmeta gan ļaunprātīgu dominējošā stāvokļa izmantošanu, nosakot apraides cenas, gan arī šķērssubsidēšanu un tirgus deformēšanu.

KP ir lēmusi izbeigt lietu faktu trūkuma dēļ, nekonstatējot Lattelecom darbībās likuma pārkāpumus.

Konkurentu sūdzības tika iesniegtas KP pēc tam, kad Lattelecom uzsāka Virszemes TV ieviešanu, tādējādi radot nopietnu konkurenci līdzšinējiem televīzijas pakalpojumu sniedzējiem.

Jāatgādina, ka nupat arī Eiropas Komisijas Konkurences ģenerāldirektorāts noraidīja Baltkom iesniegto sūdzību par valsts nepamatotu atbalstu SIA Lattelecom, atzīstot, ka lietas ierosināšanai nav pamata.

Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis pauž gandarījumu, ka neatkarīgas institūcijas viena pēc otras atzīst konkurentu sūdzības par nepamatotām.

Atgādinām, ka Lattelecom  nodrošina Virszemes ciparu TV apraidi Latvijā.

Šobrīd,  vairāk nekā gadu pēc Latvijas pārejas uz ciparu TV apraidi, Virszemes TV skatās un lieto vairāk nekā 220 000 mājsaimniecību, liecina Lattelecom un tirgus un sociālo pētījumu aģentūras TNS Latvia dati.